Znaki BHP - Znaki Ewakuacyjne, Znaki bezpieczeństwa, Instrukcje BHP
Szukaj odmian i synonimów: np tytoń, tytoniu, papieros

img

Pomoc i zamówienia
732 987 112 | biuro@znaki-bhp.pl
5 podstawowych środków bezpieczeństwa potrzebnych w każdym miejscu pracy
5 podstawowych środków bezpieczeństwa potrzebnych w każdym miejscu pracy

Jakie środki bezpieczeństwa są potrzebne w firmie?

Bez względu na rozmiar oraz charakter przedsiębiorstwa kwestie związane z bezpieczeństwem pracowników powinny być priorytetem dla ich właścicieli. Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić zatrudnionym osobom bezpieczne i higieniczne warunki pracy, co wynika z przepisów prawa oraz ma też wpływ na wydajność i efektywność pracowników. Dlatego też w każdym miejscu pracy powinny znaleźć się standardowe środki bezpieczeństwa, po które sięga się w razie potrzeby. Poniżej prezentujemy najważniejszą piątkę takich środków, dzięki którym firma będzie przygotowana na poradzenie sobie z wypadkiem lub sytuację awaryjną.

 

Apteczki pierwszej pomocy

Apteczki pierwszej pomocy są niezbędne w każdym miejscu pracy, ponieważ pozwalają na szybkie opatrzenie drobnych urazów. Natomiast w przypadku poważnych zranień skorzystanie ze środków znajdujących się w apteczce pozwala na ograniczenie ich skutków jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. Podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w apteczce to: plastry różnej wielkości, bandaże elastyczne i opatrunki indywidualne, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, sterylne opatrunki, koc ratunkowy oraz przylepce.

Każde miejsce pracy powinno również rozważyć zaopatrzenie się w wysokiej jakości zestaw do pielęgnacji oparzeń, przeznaczony specjalnie do leczenia większych lub mniejszych oparzeń. Taki zestaw obejmuje: rękawice nitrylowe, opatrunki na oparzenia, bandaże, przylepce oraz uniwersalne nożyczki.

 

Półbuty robocze BRC-EQUINOX BN Rękawice robocze powlekane nitrylem BLUMAX-HALF-NI Półmaska filtrująca MAS-C-FFP2V W Hełm ochronny 3M-KAS-H700C Y

Półbuty robocze

BRC-EQUINOX BN

Rękawice robocze powlekane

nitrylem BLUMAX-HALF-NI

Półmaska filtrująca

MAS-C-FFP2V W

Hełm ochronny

3M-KAS-H700C Y

 

Sprzęt przeciwpożarowy

Pożar w firmie może pojawić się w każdej chwili, czy to ze strony instalacji elektrycznej czy też z powodu nieuwagi pracownika. Dlatego też gaśnica jest obowiązkowym elementem wyposażenia w przedsiębiorstwach i powinna ona znaleźć się w łatwo dostępnym i widocznym miejscu. Do tego gaśnica musi być też odpowiednio oznaczona za pomocą znaków przeciwpożarowych, czyli czerwonych kwadratów z białymi fluorescencyjnymi elementami.

Najbardziej powszechne są gaśnice proszkowe, które są przeznaczone do gaszenia największej ilości pożarów, w tym pożarów sprzętu elektronicznego. Oprócz tego warto rozważyć też zakup gaśnicy pianowej czy też śniegowej. Dzięki temu zapewni się kompleksową ochronę przeciwpożarową, która zapobiegnie uszkodzeniu mienia oraz zapobiegnie wystąpieniu tragicznych w skutkach sytuacji.

 

Środki ochrony indywidualnej

W przypadku niektórych stanowisk środki ochrony indywidualnej są wręcz niezbędne do tego, aby wykonywać swoje obowiązki zawodowe w bezpieczny sposób. Taki sprzęt lub też elementy odzieży chronią przed urazami oraz zapobiegają nieszczęśliwym wypadkom. Najczęściej sięga się po rękawice ochronne, kaski i hełmy, kamizelki odblaskowe, ochronniki słuchu w postaci nauszników i wkładek przeciwhałasowych, buty robocze ze wzmocnieniami i metalowymi noskami czy też maski przeciwpyłowe i filtrujące.

Te środki ochrony indywidualnej powinny zostać dopasowane do każdego z pracowników zgodnie z zapotrzebowaniem, preferencjami i rozmiarem. Źle wybrane nie dają wystarczającej ochrony, a wręcz same mogą przyczyniać się do powodowania wypadków.

 

Środki odkażające i dezynfekujące

W ostatnich latach zapotrzebowanie na środki odkażające i dezynfekujące w przedsiębiorstwach znacznie wzrosło z powodu pandemii COVID-19. Wszyscy pracodawcy muszą podjąć rozsądne kroki w celu ochrony pracowników i innych osób przed szkodliwymi wirusami i bakteriami, które mogą rozwijać się w tych środowiskach.

 

Ochronnik słuchu 3M-OPTIME1 Y Gaśnica proszkowa 6kg GP-6x ABC/E do 245 kV Apteczka przemysłowa APA 04 DIN 13157 PLUS czerwona z uchwytem Znak Gaśnica - Znak przeciwpożarowy

Ochronnik słuchu

3M-OPTIME1 Y

Gaśnica proszkowa 6kg

GP-6x ABC/E do 245 kV

Apteczka przemysłowa

APA 04 DIN 13157 PLUS

czerwona z uchwytem

Znak Gaśnica -

Znak przeciwpożarowy

 

Produkty potrzebne do utrzymania dróg

Pracodawcy muszą również zapewnić bezpieczeństwo tak zwanych ciągów komunikacyjnych, czyli dróg i ścieżek w miejscu pracy. W przypadku śniegu i lodu w razie potrzeby należy używać zimowych produktów zabezpieczających, takich jak posypywarki soli i łopaty, aby zminimalizować ryzyko pośliźnięcia się i upadku na parkingach, chodnikach, schodach i wszystkich głównych wejściach oraz wyjściach z budynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl