Znaki BHP - Znaki Ewakuacyjne, Znaki bezpieczeństwa, Instrukcje BHP
Szukaj odmian i synonimów: np tytoń, tytoniu, papieros

img

Pomoc i zamówienia
732 987 112 | biuro@znaki-bhp.pl
Znaki ostrzegawcze w magazynie
Znaki ostrzegawcze w magazynie

Jak wyglądają znaki ostrzegawcze?

Znaki ostrzegawcze na magazyn to tablice bhp mające ułatwić bieżące procesy logistyczne. Nie tylko wpływają na bezpieczeństwo pracowników, ale także ostrzegają przed istniejącym zagrożeniem. Jak wyglądają znaki ostrzegawcze i które z nich obligatoryjnie muszą znajdować się na terenie hal magazynowych?

Znaki ostrzegawcze to trójkątne tablice BHP z czarną ramką i piktogramem w tym samym kolorze. Dzięki kontrastowej kolorystyce są widoczne z daleka i łatwe w odczytaniu. W niektórych przypadkach stosuje się znaki ostrzegawcze z opisem, dla których charakterystycznym elementem jest niewielka prostokątna tabliczka z komunikatem doprecyzowującym znaczenie konkretnego znaku. Typowe dla hal magazynowych znaki to ostrzeżenia przed niskim pułapem, śliską nawierzchnią, uszkodzeniem głowy i wiele innych. To jakie znaki ostrzegawcze znajdą się w zakładzie, zależne jest od specyfiki pracy oraz profilu działalności. Niemniej jednak praktycznie w każdej przestrzeni magazynowej można spotkać ogólny znak ostrzegawczy, który sygnalizuje konieczność zachowania ostrożności. Taki znak często uzupełniany jest dodatkowym komunikatem.

 

 

Znak BHP - Ostrzeżenie przed urządzeniami do transportu poziomego Znak BHP - Ostrzeżenie przed uderzeniem w głowę

Znak BHP - Ostrzeżenie przed

urządzeniami do transportu

poziomego

Znak BHP - Ostrzeżenie przed

wiszącymi przedmiotami

(wiszącym ciężarem)

Znak BHP - Ostrzeżenie przed

uderzeniem w głowę

 

 

Oznakowanie hal magazynowych. Podstawowe informacje

Magazyn to specyficzna przestrzeń, w której znajdują się ludzie, ładunki, a także urządzenia do przewozu towarów. W takim miejscu o wypadek nietrudno dlatego jest to obszar, w którym powinno się szczególną uwagę poświęcić zasadom bezpieczeństwa, a znaki ostrzegawcze znacznie to zadanie ułatwiają.

Znaki bezpieczeństwa w magazynie to tak naprawdę sposób na przekazywanie informacji pracownikom o istniejących i potencjalnych zagrożeniach, które mogą mieć wpływ nie tylko na zdrowie, ale i życie. Znaki zakazu w magazynie pomagają zidentyfikować strefy wyłączone z użytku, a znaki informacyjne w magazynie wskazują na przestrzeń przeznaczoną do kompletowania towaru lub strefy załadunku.

Zasadniczo, znaki ostrzegawcze na magazynie muszą być wykonane z materiałów odpornych na uderzenia. Rozmiar poszczególnych tablic powinien pozwolić na bezbłędną i szybką interpretację znaku nawet z dość sporej odległości oraz w trakcie jazdy wózkiem widłowym. Kluczowa jest również odpowiednia wysokość zawieszenia tablic i właściwe ich rozmieszczenie, czyli adekwatne do istniejących zagrożeń. Znaki ostrzegawcze w magazynie muszą być ulokowane w sposób logiczny, a więc nie mogą nawzajem sobie przeczyć ani kolidować z innymi oznaczeniami.

Znaki ostrzegawcze w hali magazynowej powinny być stosowane zawsze, gdy usunięcie czynnika zagrażającego zdrowiu lub życiu jest niemożliwe, lub gdy określone zagrożenie wynika ze specyfiki pracy na magazynie. Służą poprawie bezpieczeństwa osób, a ich dobór powinien być poprzedzony dokładną analizą ryzyka, która pozwoli wybrać najlepszy schemat oznakowania przestrzeni magazynowej, zgodnie z przepisami bhp.

 

 

Znak BHP - Ostrzeżenie -

materiał wybuchowy

Znak BHP - Ostrzeżenie przed

zgnieceniem dłoni

Znak BHP - Ostrzeżenie przed

butlami pod ciśnieniem

 

 

Znaki ostrzegawcze na magazynie. Czy są konieczne?

Zdecydowanie tak. Dobrze oznakowana przestrzeń to przestrzeń bezpieczna dla pracowników. A więc jest to element, którego nie można pod żadnym pozorem bagatelizować. Co więcej, zastosowanie właściwych oznakowań bhp wynika z obowiązującego prawa i podlega kontrolom. Oznakowanie to także forma regulowania prawidłowego przepływu ruchu na magazynie co przekłada się na minimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadku z udziałem ludzi. Hala magazynowa to przestrzeń, gdzie występuje duże ryzyko dla zdrowia i życia pracowników, a niedostosowanie się do obowiązujących procedur jedynie to ryzyko nasila.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl