Znaki BHP - Znaki Ewakuacyjne, Znaki bezpieczeństwa, Instrukcje BHP
Szukaj odmian i synonimów: np tytoń, tytoniu, papieros

img

Pomoc i zamówienia
732 987 112 | biuro@znaki-bhp.pl
Znaki bhp do oznaczania stref zagrożeń
Znaki bhp do oznaczania stref zagrożeń

Oznakowania dla stref zagrożeń

Strefy niebezpieczne to wydzielone obszary, w których występuje zagrożenie dla zdrowia lub życia osób. Zgodnie z obowiązującymi przepisami strefy zagrożeń powinny być odpowiednio oznaczone, co wpływa na standardy bezpieczeństwa. Należy przy tym rozróżnić zagrożenie przejściowe, które pojawia się przez określony czas od zagrożenia charakteryzującego się ciągłością występowania. Jakie znaki BHP dla stref zagrożeń należy stosować i w jakich sytuacjach?

 

Taśmy odgrodzeniowe i ostrzegawcze

Pierwszy krok do wydzielenia strefy zagrożenia tymczasowego to jej odizolowanie z obszaru, w którym mogą przebywać ludzie. W tym celu należy zastosować taśmy odgrodzeniowe i ostrzegawcze, które trzeba rozwiesić w granicy strefy. Taśma ostrzegawcza jest czytelnym znakiem dla osób postronnych o zakazie wchodzenia na określone terytorium.

 

 

Taśma ogrodzeniowa jednostronna 8,5 cm x 100 mb Taśma ogrodzeniowa jednostronna dł 100 mb szer. 8,5 cm - POLICJA Znak otrzegawczy - Teren skażony biologicznie Znak - Gaz płynny propan - butan niebezpieczeństwo wybuchu

Taśma ogrodzeniowa jednostronna

8,5 cm x 100 mb

Taśma ogrodzeniowa jednostronna

dł 100 mb szer. 8,5 cm - POLICJA

Znak ostrzegawczy -

Teren skażony biologicznie

Znak - Gaz płynny propan - butan

niebezpieczeństwo wybuchu

 

 

Oznakowanie terenów, stref, obszarów

Wyznaczając strefy zagrożeń, należy wspomóc się znakami BHP, które opisują istniejące obszary ryzyka. Jeśli wyznacza się teren skażony biologicznie lub radioaktywnie, należy zastosować znaki ostrzegawcze z piktogramem i komunikatem informującym o czynniku niebezpiecznym. Z kolei jeśli istnieje konieczność wydzielenia obszaru, w którym zachodzi podwyższone ryzyko wybuchu, należy zastosować żółte tablice informacyjne, które wskazują na poziom zagrożenia.

 

Tablice wojskowe

Osobną kategorią wśród oznakowań terenów są tablice wojskowe, które informują o wydzielonym obszarze na potrzeby armii. Ich rolą jest informowanie o zakazie wstępu i poruszania się po obiektach wojskowych oraz informowanie o ryzyku utraty zdrowia lub życia w przypadku wtargnięcia na obszar, na którym odbywają się ćwiczenia wojskowe. 

 

Znak uwaga promieniowanie

Wyróżniamy trzy rodzaje promieniowania: elektromagnetyczne, jonizujące i laserowe. Każdy obszar o podwyższonych normach promieniowania powinien być precyzyjnie wydzielony i odpowiednio oznakowany. Dzięki temu można znacznie podnieść bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu terenów skażonych.

 

 

Znak ostrzegawczy do oznakowania opakowania bezpośredniego otwartego źródła promieniowania Znak bezpieczeństwa - Uwaga! Promieniowanie laserowe Znak bezpieczeństwa - Strefa promieniowania elektromagnetycznego. Przebywanie zabronione

Tablica dla wojska -

Teren wojskowy wstęp wzbroniony

Znak ostrzegawczy do oznakowania

opakowania bezpośredniego

otwartego źródła promieniowania

Znak bezpieczeństwa -

Uwaga! Promieniowanie laserowe

Znak bezpieczeństwa -

Strefa promieniowania elektromagnetycznego.

Przebywanie zabronione

 

 

Znaki promieniowania elektromagnetycznego

Znaki ostrzegawcze przed promieniowaniem elektromagnetycznym należy zastosować w celu określenia istniejącego ryzyka i rozróżnienia stref zagrożeń. Z ich pomocą wskazuje się również na źródło promieniowania oraz określa tereny, na które obowiązuje zakaz wstępu.

 

Znaki ostrzegawcze przed promieniowaniem jonizującym

Chcąc wyznaczyć teren oddziaływania radioaktywnego, należy zastosować znaki uwaga promieniowanie jonizujące. Są obowiązkowe w miejscach składowania odpadów promieniotwórczych, a także w szpitalach na oddziałach stosujących aparaty rentgenowskie.

 

Znaki ostrzegające przed promieniowaniem laserowym

Miejsca występowania promieniowania laserowego powinny być również wyznaczone za pomocą znaków bezpieczeństwa. Ostrzeżenie przed promieniowaniem laserowym wskazuje na poziom promieniowania stosowanych na terenach zakładów produkcyjnych laserów, a tym samym wyznacza poziom zagrożenia dla zdrowia osób na określonym obszarze.

 

Znaki BHP strefa zagrożenia

Oznakowania dla stref niebezpiecznych mają charakter informacyjny i ostrzegawczy. Mogą również wskazywać na zakazy i ograniczenia. Znaki bezpieczeństwa mają szeroki zakres stosowania i są uzależnione od charakteru istniejącego niebezpieczeństwa. W naszym sklepie ze znakami BHP można kupić kompletne oznakowanie dla stref zagrożeń, zarówno tabliczki bezpieczeństwa, jak i taśmy ostrzegawcze. Oferujemy różne formaty i typy znaków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl