Znaki BHP - Znaki Ewakuacyjne, Znaki bezpieczeństwa, Instrukcje BHP
Szukaj odmian i synonimów: np tytoń, tytoniu, papieros

img

Pomoc i zamówienia
732 987 112 | biuro@znaki-bhp.pl
Jakie ubrania dla mechanika są niezbędne w warsztacie samochodowym?
Jakie ubrania dla mechanika są niezbędne?

Ubrania robocze dla mechanika samochodowego

Aby samochód cały czas był sprawny, od czasu do czasu należy udać się do warsztatu samochodowego. Aby dobrze wykonywać swoja pracę mechanik potrzebuje ubrania dla mechanika, które zapewni mu komfort oraz bezpieczeństwo. Chodzi tutaj zarówno o materiał, z jakiego wykonana jest odzież do warsztatu samochodowego jaki i elementy kurtek czy spodni oraz ich funkcjonalność. Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest jednym z obowiązków pracodawcy i do tej kategorii zalicza się także wyposażenie swoich pracowników w odpowiednią odzież roboczą dostosowaną do środowiska pracy. Zatem jakie ubranie robocze mechanika sprawdzi się najlepiej?

 

Ubranie robocze dla mechanika – najważniejsze cechy

Ubrania robocze dla mechanika samochodowego są zaprojektowane w taki sposób, aby chronić przed działaniem szkodliwych płynów, w tym benzyny i oleju. W sytuacji zagrożenia pożarowego, które w warsztatach jest stosunkowo wysokie, mogą także ochronić przed działaniem ognia. Muszą być one bardzo wytrzymałe, ponieważ mechanicy często są w ruchu, pracują w niewygodnych pozycjach oraz używają narzędzi, które mogą prowadzić do uszkodzenia materiału. Czasami zapomina się, że ubranie mechanika powinno także dobrze wyglądać, ponieważ wygląd pracownika wpływa na wizerunek firmy oraz opinie o przedsiębiorstwie. W przypadku pracy ze smarami nie da się uniknąć zabrudzeń, jednak pomimo to odzież powinna sprawiać dobre wrażenie.

 

Elementy ubrania dla mechanika

Jest kilka podstawowych elementów odzieży roboczej, które powinno zastosować się w miejscach naprawy samochodów. Podstawowe z nich to:

 

Kombinezon dla mechanika Rękawice dla mechanika Koszula dla mechanika Spodnie dla mechanika

 

Kombinezon dla mechanika

Kombinezony robocze są skonstruowane w taki sposób, aby można było nałożyć je na standardowe spodnie i koszule czy bluzy. Mogą posiadać guziki lub zamek błyskawiczny, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie. Warto zwrócić uwagę, aby kombinezon dla mechanika był wytrzymały z materiałów ognioodpornych. Nie mogą być za luźne, ponieważ mogłyby wtedy powodować zagrożenie i przyczyniać się do powstawania urazów. Kombinezony najlepiej sprawdzają się w sytuacjach, kiedy mechanik może zostać ochlapany płynami eksploatacyjnymi lub musi dostać się pod pojazd.

Koszula dla mechanika

Pracownicy warsztatów samochodowych zazwyczaj pracują w koszulach roboczych zapinanych z krótkim lub długim rękawem z mieszanki bawełny i tworzyw sztucznych. Bawełna jest wygodna i przepuszcza powietrze, a poliester lub nylon są łatwe w czyszczeniu. Koszule dla mechanika mogą posiadać także elementy odblaskowe, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku dużych warsztatów.

Spodnie dla mechanika

Pracownicy, którzy nie lubią pracować w kombinezonach, bo nie zapewniają im pełnej swobody ruchów, zamiast nich decydują się na wybór spodni dla mechanika. Również wykonane są z mieszanki naturalnych i sztucznych włókien, a do tego są odporne na przetarcia. Część może posiadać specjalne wzmocnienia na kolanach oraz dodatkowe kieszenie na narzędzia.

Rękawice dla mechanika

Mechanicy cały czas używają rąk do wykonywania swoich obowiązków służbowych. Zazwyczaj rękawice dla mechanika są powlekane gumą w części chwytnej, tak aby chronić przed chemikaliami oraz pomagały w trzymaniu narzędzi. Są też częściowo odporne na przecięcia, przekłucia i działanie wysokiej temperatury, co jest przydatne podczas naprawy rozgrzanych części lub elementów, które mogą powodować skaleczenia. Rękawice dla mechanika nie mogą być zbyt grube, bo wpłynie to na precyzję ruchów i wygodę. Odpowiednio dobrane środki ochrony rąk chronią także przed powstawaniem otarć i pęcherzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl