Znaki BHP - Znaki Ewakuacyjne, Znaki bezpieczeństwa, Instrukcje BHP
Szukaj odmian i synonimów: np tytoń, tytoniu, papieros

img

Pomoc i zamówienia
732 987 112 | biuro@znaki-bhp.pl
Oznakowania dla szkół i przedszkoli
Oznakowania dla szkół i przedszkoli

Dlaczego należy stosować znaki bhp w szkole i przedszkolu?

Znaki BHP w szkole są obowiązkowe, a ich stosowanie podlega kontrolom na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. nr 6, poz. 69). Co zatem warto wiedzieć o oznakowaniu szkół i przedszkoli?

 

Rodzaje znaków bezpieczeństwa w szkole i przedszkolu

Placówki oświatowe należy odpowiednio przygotować do prowadzenia zajęć. Aby placówka działała w zgodzie z obowiązującymi przepisami BHP, należy zawiesić odpowiednie tabliczki bezpieczeństwa dla szkół, które wpływają na bezpieczeństwo znajdujących się w obiekcie osób.

Tabliczki informacyjne na drzwi do szkoły

Tabliczki na drzwi szkolne pełnią funkcję nawigacyjną – pomagają zorientować się w przestrzeni osobom postronnym oraz rodzicom. Tabliczki na sale lekcyjne pomagają z kolei uczniom odnaleźć prawidłową salę i ułatwiają identyfikację. Tablice na drzwi mają kształt prostokąta i charakteryzują się niebieską kolorystyką. Komunikat z informacją naniesiony jest czytelną, białą czcionką. Tabliczki informacyjne pomieszczeń szkoły i przedszkola są charakterystycznym wyposażeniem każdej placówki oświatowej.

 

 

Tabliczka na drzwi – Pedagog szkolny Tabliczka na drzwi – Klasa 2A Instrukcja BHP ogólna BHP w szkołach i placówkach publicznych Regulamin korzystania z placów zabaw dla przedszkoli
Tabliczka na drzwi – Pedagog szkolny Tabliczka na drzwi – Klasa 2A

Instrukcja BHP ogólna BHP

w szkołach i placówkach publicznych

Regulamin korzystania z placów

zabaw dla przedszkoli

 

 

Instrukcje bhp dla szkół i placówek publicznych

Znaki BHP dla szkół to także instrukcje i regulaminy, które zawierają opisy obowiązujących procedur i standardów. Najczęściej mają format 24,5 cm x 35 cm i charakteryzują się żółtą ramką oraz białym tłem. Mogą zawierać infografikę, czego przykładem jest instrukcja BHP - zakaz wnoszenia na teren szkół i internatów wskazująca na przedmioty zabronione na terenie placówki. Instrukcje BHP dla szkół i przedszkoli opisują zasady korzystania z placu zabaw, zasady pracy w laboratoriach i pomieszczeniach warsztatowych oraz wskazują na standardy bezpieczeństwa podczas zajęć ruchowych. Dodatkowo zawierają krótką instrukcję postępowania w razie wypadku.

Znaki ochrony przeciwpożarowej w szkole

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób znajdujących się na terenach placówek oświatowych oraz obowiązujące przepisy, szczególną uwagę należy poświęcić kwestiom bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Przydatne w tej kwestii są znaki przeciwpożarowe w szkole, których rolą jest wskazanie na miejsce przechowywania sprzętu gaśniczego, położenia tablicy rozdzielczej oraz głównego wyłącznika prądu. Fotoluminescencyjne znaki przeciwpożarowe wykonane są ze specjalnej płyty, która odbija światło, co sprawia, że są widoczne w ciemnościach. Dodatkowo w ramach uzupełnienia warto zastosować tabliczki numerów alarmowych, dzięki którym każdy uczeń bez najmniejszego problemu zawiadomi odpowiedni służby i wezwie potrzebną pomoc, co znacznie przyspieszy akcję ratunkową oraz pozwoli na zminimalizowanie strat związanych z zaprószeniem ognia.

Znaki ewakuacyjne w szkole i przedszkolu

Fotoluminescencyjne znaki ewakuacyjne dla szkół wyznaczają ścieżkę ewakuacji w razie wystąpienia zdarzenia niebezpiecznego dla znajdujących się w obiekcie osób. Wskazują na miejsca zbiórki do ewakuacji i kierunek drogi do wyjścia. Muszą być umieszczone w widocznym miejscu oraz zastosowane w intuicyjny sposób, aby nikt nie miał problemu z interpretacją ich znaczenia. Dzięki zastosowaniu tablic informacyjnych ewakuacyjnych można znacznie przyspieszyć akcję ratunkową oraz zapobiec chaosowi i panice.

 

Znak przeciwpożarowy - Gaśnica Znak - Tabliczka telefonów alarmowych Znak ewakuacyjny - Wyjście ewakuacyjne Znak ewakuacyjny - Kierunek do wyjścia drogi ewakuacyjnej w prawo
Znak przeciwpożarowy - Gaśnica Tabliczka telefonów alarmowych

Znak ewakuacyjny -

Wyjście ewakuacyjne

Znak ewakuacyjny - Kierunek do

wyjścia drogi ewakuacyjnej w prawo

 

 

Znaki BHP dla szkół i przedszkoli

Tablice BHP dla placówek publicznych mogą występować w różnych formatach i wielkościach, które należy dobrać do indywidualnych potrzeb. W naszym sklepie ze znakami BHP można zakupić oznaczenia wykonywane na płycie PV lub w formie samoprzylepnych naklejek, które szczególnie dobrze sprawdzają się w kategorii znaków przeciwpożarowych oraz tabliczek z numerami alarmowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl