Znaki BHP - Znaki Ewakuacyjne, Znaki bezpieczeństwa, Instrukcje BHP
Szukaj odmian i synonimów: np tytoń, tytoniu, papieros

img

Pomoc i zamówienia
732 987 112 | biuro@znaki-bhp.pl
Naklejki bhp czy znaki na pcv – co wybrać?
Naklejki bhp czy znaki na pcv – co wybrać?

Popularne podłoża znaków: naklejki bhp i tabliczki pcv

Stosowanie znaków bezpieczeństwa i ich montowanie w widocznych miejscach jest jednym z podstawowych wymogów dla zachowania wysokich standardów bhp. Pracodawca musi zidentyfikować potencjalne zagrożenia i poinformować o nich swoich pracowników. Najpopularniejszym i najbardziej skutecznym sposobem są właśnie specjalne oznakowania w formie piktogramu lub komunikatu tekstowego. Oprócz wyboru stosownego znaku nakazu, zakazu, ostrzegawczego, informacyjnego, ewakuacyjnego lub przeciwpożarowego trzeba jeszcze zdecydować się na podłoże, na którym będą one wykonane. Zazwyczaj wybiera się pomiędzy dwoma z nich: naklejkami bhp oraz tabliczkami nadrukowanymi na sztywną płytę PCV.

 

Znaki bhp na płycie pcv

Jeżeli zależy nam na trwałości i wytrzymałości znaku, tabliczki pcv będą idealnym wyborem. Płytka ma kilka milimetrów grubości i jest odporna na złamanie czy uszkodzenia. Może być też bez uszczerbku wystawiana na działanie promieni słonecznych i innych szkodliwych warunków atmosferycznych. Dlatego też znaki bhp na płycie pcv świetnie sprawdzą się jako oznakowania stosowane na zewnątrz budynków, na ogrodzeniach oraz na rusztowaniach. Oczywiście można montować je także wewnątrz pomieszczeń i bardzo często występują w tej formie.

Tabliczki pcv mają bardzo żywe barwy odporne na blaknięcie, dzięki czemu przez bardzo długi czas prezentują się bardzo estetycznie i wyglądają praktycznie jak nowe. Są też bardzo łatwe w montażu: na tylnej ściance w rogach posiadają elementy samoprzylepne. Nie potrzeba zatem żadnych dodatkowych narzędzi aby umieścić je w wybranym miejscu. W każdej chwili można także zdjąć znak na pcv i zastąpić go nowym lub przewiesić na inne miejsce.

 

Naklejki bhp

Naklejki bhp na maszyny i elementy instalacji są wybierane równie często co ich odpowiedniki produkowane na płycie pcv. Ich ogromną zaletą jest fakt, że dopasowują się do powierzchni, do której zostaną przyklejone. Świetnie sprawdzają się zatem w przypadku rur, zaokrąglonych elementów instalacji czy też części urządzeń o walcowatych kształtach. Naklejki bhp bardzo dobrze przyczepiają się do podłoża i nie odstają, co także ma wpływ na bezpieczeństwo. Aby zamontować znak bhp w takiej formie wystarczy najpierw oderwać papier zabezpieczający klej znajdujący się na spodniej stronie a następne umieścić naklejkę w wybranym miejscu i mocno docisnąć.

Należy pamiętać, że raz zamontowana naklejka bhp jest trudna do usunięcia w nienaruszonym stanie. Najczęściej próba demontażu kończy się koniecznością całkowitej wymiany oznakowania. Nalepki prawdopodobnie nie sprawdzą się poza budynkiem. Ich odporność na działanie czynników atmosferycznych jest niższa niż w przypadku płyty pcv. Naklejki ostrzegawcze bhp świetnie sprawdzają się do oznaczania niebezpiecznych elementów maszyn i urządzeń. Do tego są tanie i bardzo estetycznie wykonane, co wpływa też na ich czytelność.

 

Co sprawdzi się lepiej: płyta pcv czy naklejka bhp?

Odpowiedź na pytanie czy wybrać znak na płycie pcv czy też naklejkę bhp zależy tak naprawdę od miejsca, w którym ma się znaleźć oznakowanie. W przypadku obiektów narażonych na działanie szkodliwych czynników zdecydowanie poleca się tabliczki nadrukowane na sztywnej płycie. Do oznakowania drobnych elementów instalacjo oraz maszyn świetnie nadadzą się natomiast naklejki bhp. Można zdecydować się też na inne skuteczne rozwiązanie jakim jest stosowanie znaków podłogowych. Warto pamiętać o doborze nie tylko podłoża oznakowana, ale też i jego rozmiaru. Znak musi być przede wszystkim widoczny i czytelny z konkretnych odległości. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl