Szukaj odmian i synonimów: np tytoń, tytoniu, papieros

img

Pomoc i zamówienia
732 987 112 | biuro@znaki-bhp.pl
Jakie oznaczenia na drzwi pomieszczeń zastosować?
Jakie oznaczenia na drzwi pomieszczeń zastosować?

Tabliczki informacyjne na drzwi

Tabliczki na drzwi pomagają zorientować się osobom postronnym w przestrzeni danego obiektu. Są niezbędne na dużych halach magazynowych, szkołach, zakładach pracy i przedsiębiorstwach produkcyjnych. Jak wyglądają tabliczki informacyjne na drzwi i jaki jest zakres ich stosowania?

 

Piktogramy na drzwi

Znaki na drzwi charakteryzują się niebieską grafiką na białym tle. Najczęściej wskazują na miejsce przechowywania bagażu, pomieszczenia szatni czy też recepcję. Pomagają zorientować się w dużych przestrzeniach i ułatwiają poruszanie się osobom postronnym. Znaki zakazu na drzwi przekreślone są dodatkowo czerwoną linią i dotyczą zakazu przejścia, spożywania napojów, fotografowania czy też wchodzenia z psami. Tabliczki na drzwi z opisem składają się z kolei z dwóch elementów – grafiki i komunikatu umieszczanego poniżej znaku. Opisują najczęściej konieczność zachowania ciszy, nakazu prowadzenia psa na smyczy lub wskazują na zakaz śmiecenia.

 

Piktogram - Przechowalnia bagażu Piktogram - Toaleta dla inwalidów Piktogram - Zakaz fotografowania Piktogram - Zachowaj ciszę
Piktogram - Przechowalnia bagażu Piktogram - Toaleta dla inwalidów Piktogram - Zakaz fotografowania Piktogram - Zachowaj ciszę

 

Tabliczki na drzwi biurowe

W biurowcach bardzo ważne jest właściwe oznakowanie pomieszczeń w celu ułatwienia interesantom znalezienia właściwego pokoju. Tabliczki na drzwi do biura mają kształt prostokąta i zawierają krótką treść naniesioną białą czcionką na niebieskim tle. Najczęściej określają przeznaczenie pomieszczeń, jak na przykład punkt sprzedaży, punkt przyjęć czy też dział handlu.

 

Tabliczki na drzwi do szkoły

W szkołach kluczową rolę pełnią tabliczki na drzwi klasy i pomieszczeń biurowych. Mogą wskazywać na salę matematyczną czy też chemiczną lub pokój nauczycielski i szatnie. W tej kategorii popularne są również numery wskazujące na poszczególne sale. Dzięki nim dzieci i młodzież z łatwością odnajdują się w dużej przestrzeni szkolnej.

 

Tabliczka na drzwi - Biuro Tabliczka na drzwi – Dział handlu/Fakturowanie Tabliczka na drzwi - Sala gimnastyczna Tabliczka na drzwi – Sala zajęć
Tabliczka na drzwi - Biuro

Tabliczka na drzwi –

Dział handlu/Fakturowanie

Tabliczka na drzwi -

Sala gimnastyczna

Tabliczka na drzwi – Sala zajęć

 

Znaki realistyczne na drzwi

Realistyczne tabliczki na drzwi mogą być realistycznymi obrazkami z krótkim opisem. Najczęściej zawierają grafikę lub zdjęcie z dodatkowym komunikatem uzupełniającym. W tej kategorii dominują znaki zakazu, które dodatkowo obramowane i przekreślone są czerwoną ramką. Mogą to być również znaki informacyjne, jak na przykład myj ręce, toaleta damska, czy też obiekt monitorowany.

 

Zawieszki na drzwi

W razie potrzeby umieszczenia znaku na określony czas warto skorzystać z opcji, jaką są tymczasowe oznakowania na drzwi. Najczęściej są to prostokątne tabliczki z możliwością wpisania dodatkowych informacji lub znaki zakazu typu nie dotykać, nie włączać, nie otwierać. Z kolei znaki ostrzegawcze utrzymane są w żółtej kolorystyce i określają istniejące zagrożenia. Przydatne, a zarazem uniwersalne są zawieszki na drzwi z komunikatem zaraz wracam, zamknięte czy też rezerwacja. Mogą być z powodzeniem stosowane w sklepach lub biurach, a także w przestrzeni zakładów produkcyjnych.

 

Zawieszka – Nie dotykać Zawieszka - Proszę posprzątać pokój Znak - Palenie tytoniu zabronione Znak - Uwaga! Groźny pies
Zawieszka – Nie dotykać

Zawieszka -

Proszę posprzątać pokój

Palenie tytoniu zabronione Uwaga! Groźny pies

 

Tabliczki informacyjne na drzwi dla produkcji

Zakłady produkcyjne bardzo często mają pomieszczenia dedykowane przechowywaniu określonych odpadów, również niebezpiecznych. Z tego względu składowiska powinny posiadać oznakowania odpadów adekwatne do przechowywanych substancji. Najczęściej stosowane są znaki informacyjne, takie jak miejsce przechowywania odpadów, zużyty olej, odpady produkcyjne czy też złom. Szczególnie ważne jest prawidłowe zastosowanie tablicy uwaga odpady niebezpieczne, która powinna wskazywać na miejsce składowania substancji mogących spowodować zagrożenie dla zdrowia lub życia osób. Żółta tablica ostrzegawcza zawiera treść naniesioną czarną czcionką, dzięki czemu jest czytelna i widoczna z daleka.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl